Bukowskis auktionerar ut prylarna som satte Sverige på världskartan – här är expertens favoriter | Kingmagazine
Senaste nytt - Important Timepieces – bästa resultatet någonsin för klockauktioner i Norden - Bukowskis
GUNNAR NYLUND. golvvas, Rörstrand 1950-tal, stengods, glasyr i blått och brunt, signerad R Sweden GN AXT. Keramik & Porslin - Europeiskt - Auctionet
SMÖRASK med LOCK, sengustaviansk, Blybergsporfyr från Elfdals Porphyrverk. Övrigt - Övrigt - Auctionet
BRUNO MATHSSON. "Pernilla 3", liggfåtölj, Firma Karl Mathson, Värnamo 1967, formgiven 1944. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
EINAR BÄCKSTRÖM. Bordslampa, 1950/60 tal, mässing, läderlindad stam, för 2 lampor. Belysning & Lampor - Bordslampor - Auctionet
MATS THESELIUS. "ELEKTRA", fåtöljer, 1 par, Källemo, formgiven 2001, röd benställning av eloxerad aluminium, klädd i rött skinn med aluminiumknappar, skyltmärkt ELEKTRA by Mats Theselius for Källemo AB Sweden. Möbler - Fåtöljer
Hög efterfrågan på vintageklockor och unika samlarur på Bukowskis auktion Important Timepieces | IT-Finans.se
EDNA MARTIN. Matta, rölakan, 1950-tal, geometrisk stiliserad dekor. Omärkt. Mattor & Textil - Mattor - Auctionet
GUNNAR NYLUND. Skulptur, Rörstrand 1940-tal, chamotterat stengods, i form av gibbonapa med unge, signerad R SWEDEN G.N. 48/300. Keramik & Porslin - Europeiskt - Auctionet
Allmän inbjudan del 2 till ansökan om tillstånd att använda radiosändare i 900 MHz-, 2,1 GHz- och 2,6 GHz-banden